SERWIS

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych. Możesz samodzielnie dokonać zmian ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.

IZODACH jest firmą specjalizującą się w nowoczesnych technologiach wykrywania nieszczelności hydroizolacji. Wykonujemy nieinwazyjne badania szczelności dachów płaskich i tarasów.

Lokalizacja wycieku w dachach płaskich

Dachy płaskie to zazwyczaj bardzo ogromne przestrzenie, a lokalizacja wycieku na tego typu powierzchniach jest jedną z największych trudności.

Dlatego zaufaj specjalistom i zadbaj o sprawne i kompleksowe badanie w celu wykrycia źródła problemu.

Woda, która przedostaje się przez nieszczelności w hydroizolacji w bardzo szybkim czasie przyczynia się do zalania budynku, przynosząc przy tym wiele szkód. Dlatego w takich wypadkach liczy się czas i umiejętność wykrycia wszelkich uszczelnień w systemie izolacji. Wykorzystujemy najnowocześniejsze metody detekcji, dzięki czemu klienci mogą być pewni, że układ warstw jest sprawdzany z najwyższą starannością.


Wykrywamy nie tylko istniejące już wycieki, ale informujemy naszych klientów o możliwych lokalizacjach ich powstania w przyszłości.

Miernik prądów impulsowych (metoda potencjału pola metodą Leopoma)

Metoda sprawdzenia szczelności dachu miernikiem prądów impulsowych jest szczególnie przydatna w przypadku dachów zielonych, odwróconych czy balastowych.


Metoda Leopoma dje możliwość dokładnego znalezienia  nieszczelności pokrycia dachowego, bez usuwania warstw znajdujących się na hydroizolacji.

Zasada pomiaru


Przyłożenie napięcia do badanej folii odbywa się poprzez instalację obwodu pierścieniowego z negatywnym biegunem na wierzchniej powierzchni uszczelniającej oraz przewodu uziemiającego z pozytywnym biegunem na dolnej powierzchni spodniej uszczelnienia.Znajdująca się na powierzchni wilgotność powoduje przewodzenie prądu tworzonego przez generator impulsów. Kierunek przepływu jest ustalany za pośrednictwem pręta pomiarowego i służy do określenia położenia nieszczelności, wskazywanej na odbiorniku impulsów.


Proces przebiega niezależnie od pokrycia warstwy uszczelniającej żwirem lub warstwą zieleni. Konieczne jest jedynie zapewnienie odpowiedniego poziomu wilgotności.
 

Detektor wilgoci w dachach

Metoda sprawdzenia szczelności dachu miernikiem prądów impulsowych jest szczególnie przydatna w przypadku dachów zielonych, odwróconych czy balastowych.


Metoda Leopoma dje możliwość dokładnego znalezienia  nieszczelności pokrycia dachowego, bez usuwania warstw znajdujących się na hydroizolacji.

Detektor wilgoci

Skaner wilgoci w dachach i ścianach

WS jest wielozakresowym, bezinwazyjnym wilgociomierzem służącym do natychmiastowej i precyzyjnej oceny wilgotności oraz śledzenia nieszczelności. Urządzenie generuje sygnał elektroniczny niskiej częstotliwości. Siła sygnału ulega zmianie w zależności od ilości wilgoci w danym materiale.

Detektor wilgoci
 
    Jak ustalić wady w izolacji cieplnej

Termowizja obiektów

Metoda ta pomaga wskazać miejsca, w których dochodzi do utraty ciepła, a także ustalenia przyczyn tej straty. Badanie wykonuje się przy użyciu profesjonalnej kamery termowizyjnej, która rejestruje promieniowanie emitowane przez budynek, a następnie przedstawia je w formie cyfrowego obrazu. Dzięki jej technice technika możemy łatwo zlokalizować mostki termiczne, a w późniejszym czasie zaplanować prace związane z modernizacją instalacji termicznej. Badania termowizyjne są również dobrym sposobem na sprawdzenie jakości wykonanych prac pomagają w ustaleniu rozwiązań projektowych, które mogłyby ograniczyć straty ciepła.


Dzięki diagnostyce można zaoszczędzić pieniądze, a także uniknąć przykrych i nieprzewidzianych zdarzeń (zalanie, pożar), wiążących się z negatywnymi konsekwencjami w niedalekiej przyszłości. Co więcej, tym sposobem można z łatwością utrzymać budynek w dobrej kondycji. Zważywszy na sam fakt, iż metoda ta umożliwia wykrycie miejsc utraty ciepła w budynkach typu hale, magazyny, pomieszczenia usługowe czy fabryki, które przecież są tak intensywnie użytkowane i pracują w nich ludzie, też ma istotne znaczenie.

Nadmierne ogrzewanie poszczególnych obiektów i wciąż odczuwanie zbyt niskiej temperatury może prowadzić do dużych strat pieniędzy. Wykrycie niedoskonałości konstrukcji w tym zakresie stwarza szansę na wyeliminowanie problemu utraty ciepła i wpłynie to na znaczące oszczędności.W ramach badania termowizyjnego wykonujemy kontrolę termowizyjną czyli punktowe, całoroczne badanie, mające na celu wykrycie zawilgocenia, nieszczelności, ubytków i przedmuchów.

Zalety badania termowizyjnego?

Badania termowizyjne są najlepszym sposobem na wykrycie wszelkich niedoskonałości w konstrukcji hal, magazynów, przestrzeni usługowych i fabryk. Lista zalet termowizji obiektów przemysłowych jest długa i obejmuje ona przede wszystkim następujące:


⦁ nie inwazyjność badania,
⦁ dokładność pomiaru,
⦁ szybkość badania,
⦁ możliwość wskazania miejsca utraty ciepła,
⦁ możliwość objęcia zasięgiem całego obiektu,
⦁ możliwość oceny stanu izolacji termicznej, wentylacji, instalacji centralnego ogrzewania, okien.

Metoda próżniowa

Badanie szczelności za pomocą ramek próżniowych jest wyjątkowo przydatne, kiedy chcemy zbadać dane połączenie hydroizolacji w szybki i skuteczny sposób. Szereg rodzajów przyssawek pozwala na badanie różnych rodzajów spoin, jednak ich wielkość ogranicza powierzchnie kontrolowane.

 

Metoda próżniowa zalecana jest do sprawdzenia trudnych złącz membrany – połączenia typu „T” i „krzyżowych”.

Metoda dymowa

Metoda dymowa stanowi skuteczny sposób lokalizacji miejsc nieszczelności na  powierzchniach pionowych (w szczególności wykończenia izolacji przeciw wodnej na ścianach, attykach, świetlikach, klapach dymowych itp.), na których nie możliwości wykonania badania szczelności za pomocą metody potencjału pola.


Próby dymowe to znany i bezinwazyjny sposób wykrywania wycieków. Metoda polega na weryfikacji szczelności poszycia dachowego poprzez wtłaczanie dymu pod izolację dachu lub tarasu. Do badania wykorzystuje się gaz o małej gęstości, który utlenia się w miejscach ewentualnego przecieku. Wydobywający się przez szczeliny dym pozwala na szybkie i precyzyjne zlokalizowanie uszkodzonych i nieszczelnych miejsc. Wykonując badanie szczelności dachu warto postawić na metodę nieniszczącą – próby dymowe cechuje niewielka ingerencja w pokrycie dachowe, dzięki czemu nie powodują dodatkowych zniszczeń. To dużo lepsze rozwiązanie od popularnej próby wodnej, która ma inwazyjny charakter i nie pozwala na wskazanie dokładnej lokalizacji wycieku.

Metoda elektryczna

Badanie wykonywane jest próbnikiem iskrowym. Ta najbardziej zaawansowana metoda przeprowadzana jest na sucho przy użyciu przenośnego generatora prądu. Urządzenie wytwarza napięcie wyjściowe o mocy 240V DC, a prąd jest ograniczony do 2mA. Próbnik iskrowy jest kompatybilny z multimetrami oraz innymi detektorami napięcia mającymi impedancję wejściową większą niż 120KΩ.

Testowane mogą być materiały, które nie przewodzą prądu elektrycznego: PCV, PE-HD, TPO, bitum. Jego zaletą jest bardzo długa żywotność baterii.

 

Próbnik jest ognioodporny i posiada najwyższe atesty bezpieczeństwa. Aby materiał dachowy nie uległ uszkodzeniu, należy podczas sprawdzania szczelności dachu, odpowiednio regulować napięcie, w zależności od miejsca prowadzenia badania.

 

Dachy, na których można zastosować metodę elektryczną przy pomocy próbnika iskrowego PD240 DC:
 

   ⦁ stalowy,
   ⦁ drewniany,
   ⦁ żelbetowy.